Żłobek/ opiekun dzienny- informacje dla rodziców

Drodzy rodzice!

Instytucja dziennego opiekuna to zorganizowana forma opieki nad dziećmi, która ma za zadanie pomóc rodzicom w godzeniu pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi (sprawowaniem opieki nad dziećmi w wieku do trzech lat). Opieka sprawowana jest w warunkach najbardziej zbliżonych do tych domowych, a czas sprawowania opieki przez dziennego opiekuna efektywniej dopasowany do czasu pracy rodziców.

Dzienny opiekun zapewnia dziecku właściwą opiekę pielęgnacyjną i edukacyjną uwzględniając przy tym wiek, indywidualne potrzeby oraz rozwój psychomotoryczny dziecka. Dziecko pozostawione pod opieką posiadającego odpowiednie kwalifikacje dziennego opiekuna, uczy się i rozwija.

Zatrudniamy 2 Opiekunów, absolwentów kierunków pedagogiki, w tym opieki małego dziecka do lat 3. Nauczyciele uzupełniają się, sprawując możliwie opiekę jednocześnie, w najbardziej newralgicznie momentach. Rodzice dziecka współpracują z Dziennym Opiekunem, który sprawuje opiekę nad ich dzieckiem. Współpraca ta ma charakter dwustronny. Z jednej strony, polega na udzielaniu przez rodziców dziecka Dziennemu Opiekunowi porad w sprawowaniu opieki w czasie prowadzenia zajęć, zaś z drugiej – na prowadzeniu konsultacji i udzielaniu porad rodzicom dziecka w zakresie pracy z dziećmi przez Dziennego Opiekuna.

W cenie czesnego są zajęcia muzyczne i plastyczne prowadzone przez artystów skupionych przy Fundacji Kreatywnej Edukacji oraz język angielski i hiszpański. Dbamy o to, by dzieci zjadały zdrowe posiłki, zawierające dużą ilość świeżych warzyw i owoców. Na życzenie rodziców zamawiamy dwudaniowe obiady w cenie zależnej od aktualnego dostawcy.  Posiadamy mały ogródek dla najmłodszych oraz przestrzeń 1500 m2, którą przeobrażamy w naturalny ogród. Liczba miejsc w placówce jest ograniczona, ponieważ każdy Opiekun Dzienny zajmuje się zgodnie z wytycznymi od 5 – 8 dzieci. Dzięki temu Państwa pociechy mają zapewniony komfort i dużo uwagi z Jego strony.

 

Kontakt odnośnie podpisywania umów i wypełnienia formularza zgłoszeniowego +48602466347; info@fundacjakreatywnejedukacji.org , dokumenty również do odbioru w siedzibie Opiekuna Dziennego przy Chopina 27, 85-092 Bydgoszcz

Polecamy zapoznanie się z statutem oraz regulaminem opiekuna dziennego:

 

Regulamin

 

Pozostałe informacje:

 

Strona wykorzystuje pliki cookies.